Język pl

Aktualności

2017-02-13

Wernisaż jubileuszowej wystawy Wałbrzyskiego Klubu Fotograficznego

„10 lat WKF | Prawie Noc”

21 stycznia o godz 17:00 Galeria pod Atlantami wypełniła się tłumem gości przybyłych na wernisaż jubileuszowej wystawy Wałbrzyskiego Klubu Fotograficznego „10 lat WKF | Prawie Noc”. Na wystawie zaprezentowało swoje prace dwudziestu artystów,którzy przy tworzeniu fotografii inspirowali się twórczością Joanny Bator. Pomiędzy pracami umieszczono cytaty z powieści ” Prawie noc” oraz ” Piaskowa Góra”, co pozwala zwiedzającym zapoznać się z konkretnym fragmentem książki, przypisanym danej fotografii. Wernisaż rozpoczęła dyrektor Biblioteki pod Atlantami Renata Nowicka, która powitała przybyłych gości. Następnie gratulacje artystom złożyli wiceprezydent Zygmunt Nowaczyk oraz posłanka Agnieszka Kołacz Leszczyńska, która objęła wystawę patronatem. „Wybór tematów oraz motywów zdjęć pokazuje, jak każdy z autorów – na swój sposób – przeżył te książki i jaki ślad, jakie wspomnienia w nim pozostawiły.” To słowa Jarosława Michalaka – prezesa WKF – zawarte w katalogu wydanym przez Bibliotekę pod Atlantami z okazji jubileuszu. „Pomiędzy kartami katalogu znajdują się pergaminowe strony z cytatami (…) Przywołują one wspomnienie starych albumów ze zdjęciami, w których przechowywane były rodzinne historie.” Na zakończenie jubileuszowego spotkania w Galerii pod Atlantami pojawił się okazały tort utrzymany w fotograficznym klimacie, ufundowany przez posłankę Kołacz- Leszczyńską.

2017-01-30

Triennale Sztuki Wałbrzyskiej 2017 – wernisaż wystawy

Kilkuset gości przybyło na otwarcie wystawy pn. Triennale Sztuki Wałbrzyskiej 2017, które miało miejsce 27 stycznia w Centrum Ceramiki Unikatowej Starej Kopalni. Wystawa to ponad 140 prac, w tym obrazy multimedialne. TRIENNALE ukazuje wielorakość trendów i artystyczne zróżnicowanie w poszukiwaniu własnej drogi twórczej, każdego z osobna artysty. Warto dokładniej przyjrzeć się dziełu każdego twórcy, aby dostrzec, jak wiele w tym gronie mamy indywidualności, jak wiele stylów, gdzie tradycja mierzy się z nowoczesnością, dając nowe, często zaskakujące efekty. Wyobraźnia twórców nie zna granic, co wyraźnie widać w ekspozycji aktualnego TRIENNALE. Szczególnie cieszy fakt, że TRIENNALE jest okazją do aktywizowania twórców dojrzałych, a młodym daje szansę na pokazanie swojej indywidualności twórczej.

Autorzy:
Teresa Anniuk-Gulak Paulina Brzezińska Maria Bor Zofia Czerw Kasia Fiołek – Szymala Agnieszka Hundert-Wawrzyniak Halina Jasionowska Krzysztof Jędrzejec Eugeniusz Kiszczak Joanna Krajewska Krystian Leńczuk Stanisław Możdżeń Dominik Mysiak Barbara Mucha Jan Pałka Marzena Prokopowicz Janina Sakowicz Ilona Sapka Małgorzata Rzempowska-Skóra Jagoda Stączek Norbert Wawrzyniak

2017-01-15

Aukcja na rzecz WOŚP

15 stycznia w hali OSiR Świebodzice Sp. z o.o. odbył się koncert z okazji 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego dnia hala wypełniła się młodymi artystami, muzykami, śpiewakami i tancerzami.
O godzinie 13:00 koncert pod hasłem: „Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom” otworzyli wspólne: Zofia Marek – szefowa świebodzickiego Sztabu WOŚP, Bogdan Kożuchowicz – Burmistrz Świebodzic oraz gospodarz obiektu Janusz Zieliński – Prezes Zarządu OSiR Świebodzice Sp. z o.o. Po występach artystycznych odbyła się Giełda Darów Przyjaciół Wielkiej Orkiestry, a finał zwieńczyło tradycyjne „Światełko do nieba”. Podczas 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świebodzicach zebrano 78179,58 zł.

2016-12-03

IV Triennale wernisaż

AUTOPORTRET IV TRIENNALE FOTOGRAFII WAŁBRZYSKIEJ  pod patronatem Prezydenta Miasta Wałbrzycha Wernisaż wystawy odbędzie się 3 grudnia 2016 r, o godz. 16:00 w Sali Maksymiliana Zamku Książ

  

Teresa ANNIUK-GULAKJoanna CHMIELEWSKA, Anna HABDAS-CZUJKO, Agnieszka HUNDERT-WAWRZYNIAK, Marcin JAGIELLICZ, Jarosław JAREMA, Waldemar KAŁASZNIKOW, Street Collodion Art , Brygida STRZĘPEK, Jordan SZABLIŃSKI, Jarosław KASPROWIAK, Joanna KOSTRZEWSKA, Lila LEN, Izabela ŁASZEWSKA-MITRĘGA, Mirosław MACIEJEWSKI, Jarosław MICHALAK, Tomasz SIDOR, Tomasz WASILEWICZ, Norbert WAWRZYNIAK, Cyprian MIELCZAREK, Dariusz MITRĘGA, Justyna NAWROCKA, Michał OSTROWSKI, Irena POLIT, Zbigniew PROROK, Tadeusz RUPOCIŃSKI, Alek ZIÓŁKOWSKI, Rafał ŻAK

2016-11-25

Świebodzicka artystka doceniona na prestiżowym festiwalu w Nowym Jorku!

Zaskakuje, intryguje, prowokuje

 

Teresa Anniuk-Gulak, świebodzicka artystka, malarka, fotografik, osoba wymykająca się stylom i gatunkom, znów zaskoczyła, tym razem wrocławską publiczność. Na zaproszenie Katedry Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu zaprezentowała wystawę swoich fotografii w Galerii Kino. Kuratorem wystawy był prof. Piotr Komorowski. Talent świebodziczanki „odkryła” nie tylko wrocławska publiczność - niezwykle osobista, multimedialna praca Teresy Anniuk-Gulak urzekła też nowojorskich widzów! Wystawa pod hasłem Doświadczenie formy to zbiór fotografii, które jednak trudno tak do końca tym mianem określić. Jak czytamy na oficjalnej stronie Galerii Kino: Wychodząc od ortodoksyjnej, klasycznej fotografii, autorka stopniowo poddaje ją modyfikacji za pomocą rozmaitych manualnych ingerencji, z których najważniejszym elementem staje się malarstwo. W efekcie końcowy bezpośredniość pierwotnego fotograficznego odwzorowania pozostaje ledwie zarysowanym śladem, wypreparowanym z kontekstu pierwotnego ujęcia. Badając relacje pomiędzy fotografią a innymi dziedzinami plastycznymi, Teresa Anniuk-Gulak odnajduje swoją własną ścieżkę artystycznej kreacji, najbardziej odpowiadającą jej indywidualnemu pojmowaniu istoty i funkcji sztuki. Fotografia multimedialna to dziedzina, która stała się jedną z moich fascynacji, a zaczęło się od studiów podyplomowych i przygotowywania pracy dyplomowej na ASP, która tak naprawdę stała się moją osobistą drogą do poszukiwania siebie na nowo, po utracie bardzo bliskiej osoby - wyznaje Teresa Anniuk- Gulak. - To była walka z własną traumą, ale i odnalezienie ponownie radości z tworzenia. Stworzona przeze mnie, niezwykle osobista praca, zatytułowana Conversation with Mother (Rozmowa z Matką), została doceniona i zauważona na nowojorski festiwalu Slideluck. Prace świebodzickiej artystki będzie można wkrótce obejrzeć także w Świebodzicach, w Galerii Arttess, mieszczącej się w zabytkowej Łaźni, która rozpoczęła swoją działalność w styczniu 2016 r. Jest to nowa, ciekawa przestrzeń kreatywna dla artystów. Artystka została także zaproszona do udziału w prestiżowym IV Triennale Fotografii Wałbrzyskiej, odbywającym się w Zamku Książ na początku grudnia.

Więcej
2016-10-23

Conversation with Mother

II Międzynarodowy Festiwal Miłośników
Fotografii Analogowej
 

VINTAGE PHOTO FESTIVAL

odbył się w Europie Środkowo-Wschodniej i był pokazem według sprawdzonej na świecie formuły. Nad właściwym przebiegiem wydarzenia czuwała Maria Teresa Salvati, przedstawicielka nowojorskiej edycji Slideluck, która od 2012 jest  dyrektorką Slideluck Europe. 

Warto wspomnieć, że poprzez swoją międzynarodową formułę udział w konkursie Slideluck stanowi niepowtarzalna szansę dla fotografów. 

Od 2000 roku multimedialne pokazy slajdów odbyły się już w ponad stu miastach na całym świecie, a wśród istotnych fotografów, którzy prezentowali na nich swoje prace można wymienić takie gwiazdy jak: Elliott Erwitt, Edward Burtynksy, Lauren Greenfield, Gregory Crewdson, czy Martin Parr. Prace finalistów Slideluck można oglądać na stronie głównej tej nowojorskiej organizacji: https://slideluck.comZ ponad tysiecy artystów z całego świata, wyłoniono 20 finalistów, których projekty multimedialne zostały zaprezentowane 23 października 2016 roku.

 

ROZMOWA Z MATKĄ. Jej dniem był 27 kwiecień ... teraz 1 listopad.

Z potrzeby serca powstał ten film ....poświęcam go wszystkim nam bliskim którzy przekroczyli tą niewidzialną granicę. "czarny i biały odwieczna wojna światów wokół pusto i ciemno nie ma Ciebie już nie istniejesz zatraciłam się w rozpaczy szukam Cię w ciemności a Ty w mym sercu jaśniejesz wróciłaś otworzyłam oczy widzę! jesteś!" 

2016-10-23

Fotorelacja Slideluck Bydgoszcz 2016 - Teatr Polski Foyer

Wielkie wyróżnienie na festiwalu Slideluck Global w Nowym Jorku. Mój film zajął 4 miejsce.

A oto 20 artystów, których projekty zostały zaprezentowane w Teatrze Polskim na Slideluck Bydgoszcz. 

 • Colin Aherne "Maybe I should be sitting right here"
 • Thomas Wunsch "Enemies Of Reason"
 • Paulina Surys Otylie "Uncanny Lovers"
 • Teresa Annuik-Gulak "Conversation With Mother"
 • Marcin Szpak "SILENT"
 • Julián Guridi "Por las rutas"
 • Storm Luu "UNUTTERABLE VISIONS"
 • Yo Yang "Delete Park"
 • Cecilia Casal "Hanasaki, flor del destino"
 • Christian Claveria "Another porteños"
 • Azri Zainul "Kathmandu, 12 Months Later"
 • Marisa Kohen "Travelling in Time"
 • Francisco "Provedo Kenia"
 • Chris Verene "Family"
 • Esra Rotthoff
 • Gerardo Filocamo "Point of View"
 • Julio Pereira "Cobalto"
 • Xavier Erruz (Xavier Seall) "Es quan camino que hi veig clar"
 • Kristina Syrchikova "Funeral dress"
 • David Palmisano "Timeless Persian Tales"


© 2015-2024 Corsario.pl

WEBDESIGN: corsario