Język pl

Człowiek w fotografii przeobrażonej Teresy Anniuk - Gulak

Oryginalny mariaż fotografii i malarstwa pełen symboliki oraz niekonwencjalnego podejścia do sztuki czeka na nas podczas wernisażu Teresy Anniuk-Gulak w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach już 5 września o godz. 18:00. "Człowiek w fotografii przeobrażonej" to fotografie - obrazy czerpiące z bardzo niekonwencjonalnych motywów. Prace artystki stanowią swoiste wyzwanie dla wyobraźni patrzącego - zaskakują i prowokują stylem i treścią.

Kreatywność i miłość do sztuki Teresy Anniuk - Gulak sprawia, że zwykła codzienność nabiera wyjątkowego wyrazu, bo zgodnie z ideą artystki -

Dla sztuki nic nie jest banałem!
tak jak przedmioty, które nas otaczają: sposób, w jaki parzy się herbatę, list wysłany do przyjaciela, którego znamy od lat, rozmowa z sąsiadem, troska lekarza o swojego pacjenta, malowanie obrazu, czy choćby pieczenie ciasta...

Wszystkie te działania w zależności od naszego wewnętrznego podejścia mogą być zachwycające, nadzwyczajne, autentyczne, czego nie da się z niczym porównać ani zamienić. To wszystko może nabrać wartości artystycznej.

Tak oto powstaje niezwykłe i indywidualne poczucie własnego działania i niepowtarzalnego tworzenia. Odwieczna gonitwa za pseudo wartościami może się w końcu zakończyć.

Teresa Anniuk-Gulak: Absolwentka Międzynarodowego Forum Fotografii Kwadrat we Wrocławiu, studiuje m.in. w Akademie für Kunst und Malerei /Akademii Sztuk Pięknych/ w Salzburgu i tam również wystawia swoje prace. Swoją artystyczną działalnością zajmuje się tak naprawdę dopiero od trzech lat, a aparat jest dla niej najważniejszym narzędziem, które wykorzystuje do artystycznej transformacji. Oprócz tego, czymś zupełnie wyjątkowym może wydawać się fakt, że na przykład podczas wywoływania filmów pracuje ona bez używania ciemni. Ciągle ma nowe pomysły, które realizuje z wielką energią i kreatywnością. Tym razem wraz z swoim innowacyjnym stylem zaprezentuje się w naszym mieście. Artystka zaprasza zwiedzających do własnych poszukiwań, inspirowanych jej kolażami fotografii i obrazów.

powrót

Zdjęcia


© 2015-2023 Corsario.pl

WEBDESIGN: corsario