Język pl

Terapia przez sztukę - malowanie na jedwabiu

To była szczególna odsłona cieszących się rosnącą popularnością warsztatów z malowania na jedwabiu. Tym razem zajęcia w Miejskim Domu Kultury nie miały bowiem charakteru wyłącznie artystycznego - ze względu na wyjątkowych uczestników, podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy, zorganizowane w czwartek 23 kwietnia warsztaty plastyczne przybrały formę pobudzającej arteterapii

Prowadząca warsztaty Teresa Anniuk-Gulak roztoczyła przed grupą uczestników magiczny świat sztuki - najpierw barwnie opowiadając im o genezie wykorzystywania jedwabiu w plastyce, a następnie demonstrując tę niezwykle pobudzającą wyobraźnię umiejętność w praktyce. Pod bacznym okiem pani Teresy oraz Bogdana Klima, kierownika Środowiskowego Domu Samopomocy, uczestniczący w warsztatach świebodziczanie nie tylko zgłębiali arkana malarstwa, ucząc się posługiwania farbami i organizowania przestrzeni kompozycji, lecz przede wszystkim zyskali okazję na wyrażenie swoich emocji, uwolnienie napięć, poprawę komunikacji i pobudzenia kreatywności.

Zachęceni do pracy podopieczni ŚDS twórczo interpretowali przedstawione motywy, starannie przenosząc je na jedwab, dając tym samym upust swej ekspresji. Czwartkowe warsztaty to z pewnością nie ostatni raz, gdy podopieczni ŚDS skorzystali z oferty Miejskiego Domu Kultury.

Zdjęcia


© 2015-2024 Corsario.pl

WEBDESIGN: corsario